02 czerwca 2020

"Żywe" Obrazy

Na lekcjach języka polskiego bardzo często rozmawia się o malarstwie, które inspiruje lub jest inspirowane przez literaturę. To tzw. paralelizm (powtarzalność motywu) w sztuce. Lekcje łączące wszystkie dziedziny sztuki – literaturę, malarstwo, muzykę są zawsze bardzo interesujące i inspirujące. Wyzwalają w uczniach kreatywność, ale także dają dużą wiedzę o szeroko rozumianej kulturze i prądach w sztuce. Uczniowie Aslana zabawili się w tworzenie żywych obrazów, a my możemy podziwiać pomysłowość naszych kolegów. Taka ambitna, artystyczna zabawa to doskonały trening przed wizytą w europejskich galeriach. Każdy z Was może spróbować swoich sił w tworzeniu żywego obrazu, który przybliży do świadomego odbioru kultury. Gratulujemy odważnym.