04 października 2023

Z  WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Wczoraj uczniowie klasy pierwszej mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej poświęconej Wisławie Szymborskiej w setną rocznicę jej urodzin. Prowadząca zajęcia – pani Agnieszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej przy u. Perseusza 13 – przybliżyła uczniom życie i twórczość naszej Noblistki. Skupiła się na cyklu limeryków, lepiei i kolaży poetki. Na lekcje w szkole pozostawiła poważną twórczość literacką. I to było ciekawe posunięcie, bowiem młodzież zapoznała się z tymi aspektami życia Szymborskiej, na które zazwyczaj na lekcjach nie ma czasu. Pani Agnieszka nakłoniła uczniów do działań artystycznych, które zaowocowały interesującymi lepiejami lub limerykami a także zabawnymi kolażami. Te krótkie, żartobliwe formy przypadły do gustu licealistom, którzy ujawnili przy tym dużą kreatywność i poczucie humoru. To było także świetne działanie integracyjne, bowiem każde zadanie należało wykonać zespołowo.