03 maja 2024

WARSZTATY Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ

Przez ostatni miesiąc uczniowie klasy drugiej i trzeciej liceum wcielali  się w rolę przedsiębiorców. Ich zadaniem było stworzenie biznesplanu a także planu marketingowego dla wymyślonej przez siebie działalności gospodarczej. Młodzież  popisała  się nie tylko kreatywnością wymyślając różne rodzaje usług i produktów, ale także dużą wiedzą. Musieli dokonać analizy słabych  i mocnych stron własnej firmy, zastanowić się kto będzie odbiorcą ich usług lub produktów, przygotować reklamę, uwzględnić wszystkie koszty, a także zastanowić się nad zagrożeniami dla rozwoju firmy.  To było ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Pomysły naszych uczniów były różnorodne od kawiarni z kotami  przez  usługi cateringowe , kosmetyczne, pogrzebowe po budowę luksusowych samochodów, gogli dla sportowców, naprawę komputerów, poduszek do spania, czy tzw. niezapominacza, a  skończywszy na produkcji samolotów. Życzymy naszym uczniom takiej samej pasji w dorosłym  życiu przy zakładaniu własnej działalności z jaką opowiadali o swoich pomysłach.