14 lutego 2024

ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH

14 lutego – święto zakochanych. To właśnie tego dnia – z okazji walentynek mówimy dużo o miłości i pamiętamy o życzliwych gestach. Nasi licealiści zmierzyli się z najsłynniejszym tematem literackim, jakim jest miłość, ale zapragnęli podejść do niego z przymrużeniem oka. Nie miłość tragiczna, do grobowej deski, ale frywolna, lekka, wywołująca uśmiech na twarzy. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej pokazali kolegom oraz koleżankom wesołe scenki z życia zakochanych w ujęciu historycznym. Zobaczyliśmy więc pozyskiwanie żony w czasach prehistorycznych, ale także romantyczne staranie rycerza o rękę jego damy lub niekonwencjonalne zakończenie historii Romea i Julii. To wszystko okraszone pięknym śpiewem Hani Drozd oraz Hani Nienartowicz. Świetne stroje, żartobliwe teksty, talent aktorski dały efekt naprawdę dobrej zabawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za sporą dawkę humoru, pani Małgorzacie Jankowskiej za fantastyczny scenariusz, próby  i opiekę nad aktorami. Liczymy  na podobne wydarzenia już wkrótce.