02 kwietnia 2022

Spotkanie literacko - muzyczne

Za nami kolejne literacko- muzyczne spotkanie. Tym razem zaproszenie do Liceum Aslan przyjęła Joanna Lehman oraz małżeński duet „Membrana”. Magdalena Lehman- Konieczna oraz Piotr Konieczny sami tworzą teksty i muzykę. W ich utworach słowa mają wagę, moc, która dotyka słuchaczy. Słowa te przejmują i nie można przejść obok nich obojętnie. Dotykają najczulszych strun, wyzwalają w słuchaczach pokłady wzruszeń i są swoistym katharsis. Połączone z przepiękną muzyką stają się jednością, a potem długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Dlaczego wywołują tyle emocji i wzruszeń? Bo są prawdziwe, autentyczne, wysnute z osobistych doświadczeń. Ukazują ból, niekiedy rozpacz, ale także nadzieję, radość czerpaną z każdej chwili, a nade wszystko miłość.
Z pewnością to nie dziwi, bowiem pani Magdalena jest córką Joanny Lehman, znanej i niezwykle cenionej nauczycielki, poetki, instruktorki teatralnej a nawet redaktorki pisma. Po recitalu zespołu „Membrana” uczniowie klasy 3a zaprezentowali Panią Joasię w jej różnych życiowych rolach. Oczywiście skupili się na prezentacji jej twórczości poetyckiej, ale udało się namówić gościa także do zwierzeń natury osobistej. Pani Joasia urzekła słuchaczy swoją wrażliwością, szczerością odpowiedzi nawet na najbardziej delikatne pytania. Podkreślała w swych wypowiedziach rolę dobra, empatii, tolerancji i miłości do drugiego człowieka. To była dla wszystkich lekcja pokory, ale przede wszystkim człowieczeństwa. Wśród licznych gości znaleźli się przyjaciele, znajomi Pani Joasi oraz Państwa Koniecznych, uczniowie Liceum nr 2, Szkoły Podstawowej i Liceum Aslan oraz mieszkańcy miasta.
Serdecznie dziękujemy bohaterom wieczorku oraz przybyłym gościom za stworzenie pięknej, artystycznej i duchowej atmosfery.
Dziękujemy pani Małgorzacie Jankowskiej za organizacje tego wyjątkowego wydarzenia.
fot. Barbara Popiel
fot. Szkoła Aslan