28 listopada 2023

POMAGAMY HOSPICJUM

Dzisiaj w naszym liceum odbyły się spotkania z panią dr Aleksandrą Glińską oraz kiermasz słodkości, przygotowany przez licealistów klasy drugiej i nauczycieli liceum.
W tych edukacyjnych spotkaniach wzięli udział uczniowie klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej Aslan, a następnie wszyscy licealiści. Spotkania poprowadzili uczniowie klasy drugiej, Mikołaj i Pola, którzy zadali wiele pytań naszemu gościowi. Pani dr Aleksandra Glińska wyjaśniła na czym polega opieka paliatywna i jaki jest jej cel. Jak praca w opiece hospicyjnej zmienia człowieka i jego spojrzenie na świat. Jakie trudności zdarzały i zdarzają się po drodze podczas budowy Hospicjum Głogowskiego. Odbyła się również prelekcja dwóch filmów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądał proces budowy Hospicjum w Głogowie i jak dzisiaj to miejsce wygląda. Dostaliśmy również zaproszenie na dni otwarte i z wielką przyjemnością skorzystamy z niego.
Po spotkaniach zebrani udali się na kiermasze słodkości, a nasi młodsi koledzy bardzo szybko poczuli się w liceum jak u siebie, co bardzo nas cieszy. Dziękujemy całej społeczności Aslana za wielkie serca i czas spędzony z nami. Cały dochód z dzisiejszej akcji przeznaczymy na wyposażenie Hospicjum.